tel.: (+48) 453 408 979, (+48) 503 722 734

follow us:

Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości Kraków

Jak często wycierając rękę przed podaniem zastanawiasz się, czy to już czas na leczenie nadpotliwości? Gdzie leży granica między zwykłym poceniem się, a nadpotliwością? To naturalne że latem, gdy jest duszno i gorąco, nawet drobna aktywność sprawia, że jesteśmy cali mokrzy. Co jednak, kiedy mokre dłonie i nieprzyjemne plamy pod pachami pojawiają się bez ostrzeżenia? Być może próbowałaś dezodorantów, tabletek, a nawet ziołowych kąpieli. Problem w tym, że wymagają one regularnego stosowania. Czy jednak wiedziałaś, że do leczenia nadpotliwości można użyć botoksu?

Na czym polega leczenie nadpotliwości?

Leczenie nadpotliwości botoksem polega na podaniu go w miejsca, gdzie pot dokucza nam najbardziej. Stopy, dłonie, pachy – to własnie tam najczęściej podaje preparat. Blokuję w ten sposób impulsy nerwowe, które docierają do gruczołów potowych. Dzięki temu ograniczam ich pobudzanie, a pot – nie pojawia się.

Jak przebiega leczenie nadpotliwości?

Najpierw zaczynam od rozmowy. Może się okazać, że objawy z którymi przychodzisz są całkowicie normalnie i nie ma wskazania do podania botoksu. Jeśli jednak podczas wywiadzie okaże się mniej inwazyjne metody nie skutkują, przystąpimy do zabiegu. Na początku nakładam krem znieczulający na miejsca, gdzie będę podawać toksynę botulinową. Po kilkunastu minutach, gdy krem zaczyna działać, drobną igłą zaczynam podawać botoks. Cały zabieg trwa od pół godziny do 60 minut. W cenę zabiegu wliczona jest także bezpłatna wizyta kontrolna. Zazwyczaj spotykam się z pacjentem po dwóch tygodniach od podania botoksu. Oceniam wtedy uzyskany efekt, a jeśli trzeba, dostrzykuję jeszcze trochę preparatu.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekty utrzymują się średnio między 4 do 6 miesięcy. Tak jak w przypadku innych zabiegów z użyciem botoksu, wiele zależy tego, jak bardzo zaawansowana jest nadpotliwość. Ważne jest też to, czy przestrzegasz zaleceń po zabiegu. Żeby uzyskać pełen efekt, przez dwa tygodnie od podania toksyny botulinowej nie ogrzewaj ostrzykniętych miejsc oraz unikaj aktywności fizycznej. Wizyty w saunie czy solarium, nagrzewanie albo opalanie okolic gdzie podano botoks mogą istotnie skrócić czas działania preparatu.

Jaka jest cena zabiegu?

Koszt takiego zabiegu zazwyczaj wynosi około 1800 zł. Ostateczna cena zależy jednak od stopnia nadpotliwości, a co za tym idzie, ilości zużytego botoksu. 

„Starzenie się to stan umysłu.

Należy zachować entuzjazm i ciekawość”

Coco Chanel

Instagram