tel.: (+48) 453 408 979, (+48) 503 722 734

follow us:

Leczenie bruksizmu

Leczenie bruksizmu Kraków

Leczenie bruksizmu to coś, z czym spotykam się na każdym kroku. Kiedy po raz pierwszy usłyszałam o nim na studiach nie sądziłam, że jest to tak powszechny problem. Z czasem odkryłam, że dotyczy on wielu moich pacjentek, znajomych, a nawet mojego męża. 

Odkąd pamiętam, narzekał na ból szczęki. “Strzelanie” w stawie, ból mięśni, mimowolne zaciskanie zębów. Od protetyka dostał szynę relaksacyjną. Zaczął korzystać z pomocy fizjoterapeuty, a nawet założył aparat, żeby naprawić wadliwy zgryz. 

Podczas studiów dowiedziałam się, że jednym ze sposobów radzenia sobie z bruksizmem jest podanie botoksu w żwacze. Oczywiście natychmiast wypróbowałam go na moim mężu. To był strzał w dziesiątkę! Już po kilku dniach, kiedy botoks zaczął działać, poczuł ulgę. 

Dlaczego leczenie bruksizmu jest istotne?

Bruksizm polega na nieświadomym zaciskaniu, a nawet zgrzytaniu zębami. Dzieje się to także w nocy, kiedy nie mamy nad tym kontroli. Czujesz ból głowy, szyi, szum w uszach, uczucie zmęczonej, obolałej szczęki? To wszystko objawy, które powinny Cię zaniepokoić. Nieleczony bruksizm może prowadzić nie tylko do przerostu mięśni żwacza, ale także do ścierania i wypadania zębów.

Jak działa botoks podany w żwacze?

Dokładnie tak samo jak podany na lwią zmarszczkę, czoło czy kurze łapki! Botoks to neurotoksyna, która osłabia mięsień. Rozluźniony sprawia, że pacjent nie zaciska tak mocno zębów. Efektem jest nie tylko poczucie ulgi i rozluźnienia szczęki. Dzięki temu, że żwacz nie jest tak napięty, możesz zauważyć nawet złagodzenie rysów twarzy!

Musisz wiedzieć, że przychodząc do mnie na konsultację kompleksowo podejdę do Twojego problemu. Ponieważ jestem stomatologiem nie tylko ocenie, czy podanie botoks jest wskazane. Jeśli zauważę, że Twój problem jest bardziej złożony, doradzę odpowiednie leczenie stomatologiczne. Dzięki temu przychodząc do mnie możesz mieć pewność, że nie tylko złagodzę efekty bruksizmu, ale też zrobię wszystko, żeby wyleczyć jego przyczynę. 

Umów się na pierwszą wizytę i zrób sobie wakacje od bólu!  

Jaka jest cena zabiegu?

Koszt takiego zabiegu zazwyczaj wynosi około 1250 zł. Ostateczna cena zależy od ilości użytego botoksu. Dodatkowo w cenę zabiegu wliczona jest konsultacja przed zabiegiem, a także wizyta kontrolna.

„Starzenie się to stan umysłu.

Należy zachować entuzjazm i ciekawość”

Coco Chanel

Instagram