tel.: (+48) 503 722 734

follow us:

Laser frakcyjny Kraków

Laser frakcyjny CO2 Kraków

W moim gabinecie medycyny estetycznej w Krakowie wykorzystuję laser frakcyjny CO2. Wykonuję zabiegi z zakresu laseroterapii, które wykorzystują zjawisko ablacji laserowej. Tego typu urządzenia pozwalają na redukcję widoczności blizn i rozstępów. Lasery frakcyjne zostały stworzone żeby redukować zmarszczki i wiotkość skóry, wygładzić i poprawić jej elastyczność, a także wyrównać jej kolor.

Czym jest laser frakcyjny CO2?

Żeby zrozumieć jak działa laser frakcyjny CO2, warto odwołać się do mezoterapii. Idea działania lasera frakcyjnego jest w pewien sposób zbliżona do mezoterapii igłowej i mikroigłowej. Wykonując zabieg celowo dokonujemy uszkodzenia tkanek. W ten sposób zmuszamy skórę do naturalnej regeneracji, dzięki czemu pozwalamy jej się przebudować. W trakcie odbudowy stymulowany jest kolagen i elastyna, dzięki którym skóra staje napięta i odświeżona.

Co to znaczy "ablacyjny"?

O ile w przypadku mezoterapii dokonujemy uszkodzenia za pomocą nakłuć, o tyle laser działa w nieco inny sposób. Za pomocą fal podgrzewamy wodę w komórkach do wysokiej temperatury. Następuje zjawisko “ablacji”, czyli przejścia ciała stałego bezpośrednio w gaz. 

Głowica emituje wiązkę światła, która skierowana na skórę powoduje jej “wypalenie” w formie charakterystycznej kratki. Dzięki temu skóra ma najlepsze warunki do odbudowy. 

Lasery frakcyjne najczęściej wykorzystuje się do zabiegów takich jak:

  • usuwanie blizn, w tym tych potrądzikowych
  • resurfacing twarzy, czyli wierzchniej warstwy skóry i jej odbudowa
  • usuwanie pieprzyków, włókniaków, brodawek
  • redukcja rozstępów

Jakie ograniczenia ma laser frakcyjny CO2?

Jak w przypadku każdego urządzenia i zabiegu, laser frakcyjny ma swoje wady jak i zalety. Ze względu na charakterystykę urządzenia, nie może być on stosowany do depilacji laserowej. Ponieważ celem zabiegu jest uszkodzenia tkanki w kontrolowany sposób, potrzebuje ona czasu na regenerację. Przez kilka dni skóra może być zaczerwieniona, a także widać charakterystyczną kratkę. Z tego względu warto po zabiegu dać sobie kilka dni na regenerację. Oczywiście, jak w przypadku większości zabiegów medycyny estetycznej, istnieją przeciwwskazania takie jak ciąża, choroba nowotworowa, czy przyjmowanie niektórych leków. Z tego względu zawsze przed zabiegiem przeprowadzam szczegółowy wywiad, a w razie wątpliwości zlecę odpowiednie badania lub konsultację ze specjalistą.     

Resurfacing twarzy - 1 zabieg

700 PLN

Resurfacing twarzy - 3 zabiegi

2000 PLN

Resurfacing twarzy i szyi - 1 zabieg

900 PLN

Resurfacing twarzy, szyi i dekoltu - 1 zabieg

1200 PLN

Usuwanie brodawek i włókniaków

50 PLN/każdy

Przy usunięciu od 1 do 9 zmian

Usuwanie brodawek i włókniaków

30 PLN

Przy usunięciu 10 zmian i więcej

Resurfacing oczu - 1 zabieg

300 PLN

Peeling laserowy górnej i dolnej powieki.

Resurfacing oczu - 3 zabiegi

900 PLN

Peeling laserowy górnej i dolnej powieki. Seria trzech zabiegów w odstępie co 5-6 tygodni

Psst! Dowiedz się więcej na temat mezoterapii mikroigłowej! Sprawdź na czym polega różnica między przebudową skóry za pomocą lasera, a mikroigłami.

„Starzenie się to stan umysłu.

Należy zachować entuzjazm i ciekawość”

Coco Chanel

Instagram